Сторінки

24 вер. 2016 р.

Дівчатам, які дорослішають

Автор: Христя Нечитайко


У житті кожної дівчинки настає такий момент, коли вона – ем, як би то сказати, щоб не шокувати батьків, – дорослішає. Так-так, із маленької дівчинки виростає у симпатичну дівку, щоби потім, як той метелик, перетворитися на чарівну дівчину, а згодом в один день усвідомити, що ти – доросла жінка. Тут-таки, не розводячись довго про дівчачу й батьківську психологію, варто завважити одне: нам, дівчатам, у цей період ох як нелегко. Із нами стаються зміни фізіологічні та психологічні, у нас виникає мільйон запитань, про які соромимося запитати в батьків, нам усе більше подобається той чи інший хлопець, ми чинимо дурниці й намагаємося все те виправити… Ми набуваємо того, що коротко зветься життєвим досвідом. І щоб нам усім (і дівчатам, і батькам) на цьому шляху було легше, людство придумало книги. Тож сьогодні Барабука відібрала для вас декілька книжок сучасних українських авторів, які неодмінно зацікавлять дівчат-підлітків у непростий період зростання.
1
Отже, почнімо з найцнотливішого. Хоча, слід зауважити, що українська сучасна література для дітей та підлітків і досі надміру цнотлива, тож ви можете без вагань брати будь-яку книжку й спокійно її читати, не боячись, що там десь трапиться слово «секс». У повістях Оксани Лущевської «Друзі за листуванням» та «Найкращі друзі» (Львів: Видавництво Старого Лева, 2011) йдеться, як ви вже й самі здогадалися, про епістолярну дружбу. Головна героїня Ксеня – молодчинка, зразкова учениця провінційної української школи, ідеальна донька, ще й додатково вчить англійську.

Сучасні освітні інструменти для вчителів

У наш час технології та освіта сплетені досить тісно, практично у кожного вчителя є свої улюблені технологічні інструменти, які він використовує у своїй роботі, і які дозволяють йому дістати увагу учнів під час цікавих, захоплюючих шкільних занять.


Але як і все, що має відношення до технології, інструменти безперервно оновлюються, а старі стверджуються, розширюючи сферу застосування або просто додаючи нові функції, більш актуальні для сучасної освіти і затребувані найбільш технологічно підкованими вчителями.

Далі представлений список деяких інструментів освітніх технологій, які зараз так необхідні у арсеналі кожного вчителя, чи то для особистого використання або ж у якості навчальних посібників у педагогічному процесі.

Соціальні аспекти навчання

Наступні інструменти використовують потужності соціальних медіа задля допомоги учням у процесі навчання, а вчителям для взаємодії.

1. Edmodo: Edmodo - це освітній сайт, який являє собою усічену соціальну мережу за типом Facebook або ВКонтакте, яка дозволяє спілкуватися вчителям та учням, об'єднавшись навколо процесу навчання у школі. Є також можливість робити записи російською мовою.

Школа чекає на гостей!

Нехай усіх єднає  наша пісня голосна,
цей спів почують села і міста.
Для нас дітей, батьків і для учителів
4 школа -  краща на землі.
    “Гімн школи”
Ав.: Лазаренко Д.І. та Лазаренко О.Є.
 Коли багрянцем вкриються дерева, шкільне подвір’я  розтривожиться від голосів своїх вихованців - теперішніх та колишніх. На початку жовтня моя рідна школа святкуватиме день свого народження - славний 80-літній ювілей. Ти, школо,   йшла тернистою дорогою часу: війна, роки перебудови, роки становлення Незалежної України -  і увібрала в себе тільки найкраще, найсвітліше, що було: доброту, духовну красу, щиру дружбу, жагу до знань і віру в майбутнє.
  Слова не розкажуть про музику наших сердець, про ті дивні почуття, що охоплюють нас при одному спогаді про шкільні щасливі роки. Школо, рідна моя школо! У твоїх долонях до цих пір живе наше дитинство, наша дитинна юність, наш мережаний білосніжно-перлинний вальс.

23 вер. 2016 р.

Підбірка сайтів, на яких можна знайти гранти, конкурси, стажування, міжнародні проекти та літні школи

Якщо хтось все ще вважає, що поїхати за кордон майже задарма, вчитися там чи знайти бажану роботу неможливо, – ви просто ліниві. Ми живемо в той час, коли можливості валяються просто під ногами, але ж звісно потрібно трішки напружитись, щоб їх підняти.
Спеціально для тих, хто “наполегливо” шукає таких можливостей для подорожей, навчання чи роботи в Україні або ж за кордоном – підбірка сайтів, на яких можна знайти гранти, конкурси, стажування, міжнародні проекти та літні школи.

1. “Велика ідея” – https://biggggidea.com/opportunities/
Сайт дуже зручний у використанні, містить понад 200 можливостей щомісяця – гранти, конкурси, події, школи з різних спеціальностей та для людей різного віку, які проходять як на території України, так і в різних куточках світу.Далі читаи тут.Джерело тут

12 причин, чому корисно читати книги


У дитинстві нам часто говорили про те, що потрібно читати книги, щоб вирости розумною людиною. І дійсно, книги збагачують нас і багато чому вчать.
Багато хто з нас читають книги постійно, хтось — рідше. Хтось читає історичні романи, а хтось читає тільки журнали в літаку — все залежить від освіти, настрою, характеру і т.д.
Але чи знаєте ви, що є маса причин, навіщо читати книги? Деякі причини можуть вас сильно здивувати, інші — точно надихнуть на читання якої-небудь книги з психології, наприклад. Тим паче, що зараз достатньо скачать книги з інтернету, щоб розпочати читати.
23-01-15-foto-600x404-1

18 вер. 2016 р.

Винятки з правила на правопис префікса ПРЕ-


  •      Пр..подобний на пр..столі
  •      Пр..велебно возсідав,
  • Із пр..зирством пр..подобний
  • Галілея розглядав.
  • Галілео, мудрим бувши,
  • Мовити почав здаля:
  • — О моє пр..освященство,
  • Правда, крутиться земля?
  • Та якщо за сюю правду
  • Мені голову зітнуть,
  • То скажу вам, пр..подобний:
  • Ні, не крутиться, мабуть…
Тарас Ткачук

До уваги учнів 8-А класу) "Ой Морозе, Морозенку"


«Ой Морозе, Морозенку»
Тема: оспівування боротьби козаків під керівництвом Морозенка з татарами.
Ідея: возвеличення мудрості, мужності козацького ватажка; засудження жорстокості, підступності татарських поневолювачів.
Основна думка: нічого не бояться козаки, заради щасливого життя народу вони ладні пожертвувати власним життям; народ, що б’ється за свою незалежність, неодмінно переможе.

17 вер. 2016 р.

Форум видавців оголосив 23 найкращі книжки





Під час урочистої церемонії відкриття щорічного Форуму видавців оголосили 23 найкращі книжки Форуму.


Гран-прі організатори вирішили не вручати, адже жодна книжка не зібрала достатньої кількості голосів.
А перелік 23 найкращих книг 23-го Форуму видавців наводить ZAXID.NET.
1. "Франко від А до Я" (Видавництво Старого Лева). Абетка-енциклопедія про Івана Франка для дітей, ілюстрована творчою майстернею "Аґрафка" із текстами Богдана та Наталі Тихолозів.

16 вер. 2016 р.

Місто, яке хочеться відвідати. Усім гостям Вінниці раджу навідатись до кав'ярні-музею "Панъ Завркінъ та синъ", яка наче справжня машина часу перенесе вас на сто років назад.

Окрім смачної кави відвідувачі кав'ярні-музея зможуть переглянути колекцію старовинних годинників, гасових ламп, сервізів та багатьох інших цікавинок.
Більш того, в "Заваркіна" регулярно проводяться різноманітні цікаві заходи: від концертів і до дегустацій домашніх вин та наливок. Завчасно ознайомитись із афішою можна на їхньому сайті.

7 вер. 2016 р.

Сподобалось)

Школу робить школою учитель! Художник учиться змішувати фарби і наносити мазки на полотно. Музикант розучує етюди. Журналіст і письменник освоює прийоми письмового мовлення. Справжній учитель теж змішує фарби, розучує етюди, освоює прийоми. І тільки інший учитель знає ,скільки праці перероблено, поки ноти, ритми, мелодії не злились в музику уроку!

Яким повинен бути конспект уроку (методичні рекомендації)

Початок конспекту оформляється за загальною схемою. Спочатку  зазначаються:
тема, мета заняття, його тип, методи і прийоми проведення, засоби наочності й технічні засоби навчання, використана в процесі підготовки до заняття література.
Дидактична мета визначається, виходячи зі змісту матеріалу програми, вона вказує на результат, який передбачається досягнути.
Доцільно виділити навчальні завдання, які визначають формування умінь і навичок: виконувати конкретну операцію, дію; відрізняти правильнее виконання дії, якою необхідно оволодіти, від неправильного; визначати, пояснювати, обґрунтовувати характерні ознаки, принципи правильного виконання дії.

3 вер. 2016 р.

Я - осінь...

Я трохи, можливо, схожа на осінь:

спекотну, холодну і дощову...
Потрохи думки розсіваються в просинь,
бентежні, розважливі, - у грозову...

Я - жінка, Я  сильна: у мене є діти,
 ікупа роботи, і чоловік .
Чого ж цим турботам мене не обсісти,
коли я сама так приваблюю їх?

Зранку робота, з обіду - робота,
на вечір - турбота, бо  є в мене сенс!
Так все життя пролетить у висотах:
вчити, тримати, робити .. Любить

Я - жінка,  я осінь, з ясними очима,
з волоссям із просинню. з роєм думок.
Я - сильна, я - мужня, я незборима...
і  грішна , мабуть, не без помилок.

 Та  в  мене є доньки, онучок Нікітка,
і мама, й сестра, і є чоловік
Чому ж мені, люди,  чому не радіти,
бо ж дехто не мав цього за  цілий вік.

Ось осінь тихенько до мене схилилась, 
теплом й прохолодою війнуло у даль...
А може, то все мені просто приснилось?
Я знову весна? Ні, я - осінь На жаль..

Наталія Немировська

Для учнів 7-Б класу підказка на домашнє завдання. Вислови про мову.

 Мова – це кров, що оббігає тіло нації. Виточи кров – умре нація [Юліан Дзерович].



  • Українська мова – це мова не тільки українців,спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі [Віталій Радчук // “Дивослово”, 2003, №9, с.6].
  • Мова – це великий дар природи, розвинутий i вдосконалений за тисячолiття з того часу, як людина стала людиною. Кiндрат Крапива
  • Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови…Максим Рильський

2 вер. 2016 р.

Мої дітлахи)





В рамках місячника правових знань відбулась зустріч моїх семикласників із правоохоронцями. Діти сприймають будь-яку подію своєрідно: послухали та подивились на цікаве, одягали  захисний одяг та жилети ,  і пофотографувались із новими міліціянтами, потім на додачу побрали майже в 
усіх автографи. Чудо-діти, одним словом)

1 вер. 2016 р.

З Днем знань усіх!

ВЕРЕСЕНЬ

Віднині вершечок вересня вкрадливо вплітається в вередливе вечорове віяння. Відпроваджує від вишняку впертюще вороння, воскрешує вогнища на видноколі. Вимережує визолоченими візерунками вербиці від водиці. Величчю великомовною віє у вічі від вередливого везунчика-вересня. Вибурхнув вітер-вітровій , вулицями виблискували віття вільхи, вільготно вмиті. Він врешті ввійшов у власні володіння, вельможно визволяючи ВІРУ... НЕМИРОВСЬКА НАТАЛІЯ.
Навіяло. Якось так...