І возвеличимо на диво І розум наш, і наш язик... (Т. Шевченко)

19 серп. 2016 р.

Друзі) Щиро вітаю із великим святом Яблучного Спаса! Благополуччя та миру у ваші серця)

Якщо «з Першого Спасу — холодні роси», то з Другого Спасу в середній смузі України вже можуть починатися приморозки, а тому й кажуть: «Прийшов Спас, держи рукавиці про запас!» 
Дев’ятнадцятого серпня за новим стилем – давнє народне свято – Другий Спас або Яблучний Спас. В церковному календарі це свято отримало назву Преображення Господнього. В цей день святять груші, яблука, мед і обжинкові вінки або жмут колосся жита й пшениці. 
Раніше до Другого Спаса правовірні селяни не їли садовини, бо це вважалося гріхом. Після церкви, родина, звичайно, врочисто сідала за стіл: їли яблука з медом і запивали виноградним або яблуневим вином – «щоб садовина родила». 
Триває двотижневий піст – «спасівка», який почався на Маковія. З Маковія починалися також проводи літа. Замовкали птахи – не чути вже соловейка, зозулі, горлиці, починають відлітати ластівки. «Ластівка весну починає, осінь накликає» - каже народна приказка. «Відцвітають рози, падають холодні роси» - вже відчутна прохолода зранку і вночі. Ночі стають темнішими і довшими. В сутінках зорі наче побільшали і поближчали. Починається перша сівба озимих. 
Перед яблучним спасом селяни косили траву-отаву, завершували викопувати цибулю та часник, бо 17 серпня - Явдоха-сіногнійка, яка нагадувала, що залишені в грунті цибуля та часник можуть вимокнути. Треба було зібрати й малину, бо вона втрачає смак. І якщо «з Першого Спасу — холодні роси», то з Другого Спасу в середній смузі України вже можуть починатися приморозки, а тому й кажуть: «Прийшов Спас, держи рукавиці про запас!» Якщо на Спаса сухий день, то це – передвістя сухої осені, мокрий - мокрої, а ясний - суворої зими. 
На Спаса поминали померлих родичів. Це давня українська народна традиція – відголосок прадавнього культу предків. За народною міфологією, це третій виступ мерців на світ у весняно-літньому сезоні: вони з’являються наСтрасний Четвер, на Зелені Свята і на Спаса.


  Раджу переглянути
Морфологія, ЗНО, Лексикологія, Орфографія, Фразеологія, Будова слова, ...Тестування з теми: "Орфографія. Велика літера у власних назвах. Правопис  ...
natalianemirovska.blogspot.com
2 січ. 2016 ... ІМЕННИК ЯК ЧАСТИНА МОВИ ТЕСТИ. 1.Розділ мовознавства, що вивчає частини мови, називається: а) лексикологією. б) морфологією.
natalianemirovska.blogspot.com
11 квіт. 2016 ... 2 місяці тому - Українська мова (Посилання). Тестування з теми "Морфологія. Орфографія" Успіхів))))). ДокладнішеПоказати менше. +. 9
natalianemirovska.blogspot.com
23 січ. 2016 ... МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ ДІЄПРИКМЕТНИКА · Дієприкметник ... МОРФОЛОГІЧНИЙ РОЗБІР ДІЄПРИКМЕТНИКІВ · Запишіть слово.
natalianemirovska.blogspot.com

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Контактна форма

Ім’я

Електронна пошта *

Повідомлення *

СловОпис

Усе - під рукою)

Українська література - в кіно)