І возвеличимо на диво І розум наш, і наш язик... (Т. Шевченко)

9 жовт. 2016 р.

Не кажи, що нема порятунку, Що ти знемігся: Чим ніч темніша, тим яскравіші зорі, Чим глибша скорбота, тим ближче Бог...

Мої семикласники

Притча про успіх і працю: просто штовхай

Одного разу Бог довірив своєму служителю роботу. Він показав йому величезний камінь перед його будинком і сказав, що завданням чоловіка буде штовхати цей камінь. І чоловік робив це день-у-день. Від сходу сонця до заходу, протягом багатьох років. Його плечі безпосередньо торкалися до цього холодного каменю, що не рушав з місця, коли чоловік штовхав його протягом багатьох років. Кожен день людина поверталася додому втомлена, знеможена, з відчуттям, ніби день пройшов даремно.

Сатана зауважив, що людина ця проявляє пригніченість і відчай, і вирішив внести свою лепту. Він посіяв в розумі людини негативні думки: «Ти вже так давно штовхаєш цей камінь, а він взагалі не рушив з місця. Навіщо ти так себе вбиваєш? Ти ніколи не зрушиш його з місця». Таким чином, він вселив людині думку, що його завдання нездійсненне і що він невдаха.
Ці думки відбили у людини бажання продовжувати доручену йому Богом справу.
«Навіщо так напружуватися, - думав чоловік, - я працював на виснаження, а результату не видно, краще не буду перепрацьовувати, буду штовхати потихеньку». І так людина планувала робити, але одного разу вирішила помолитися і розповісти Всевишньому про свої переживання.
Чоловік сказав Богу:
- Боже мій, я довго і старанно служив тобі, я вкладав всі свої зусилля, щоб виконувати завдання, яке ти мені дав. До цих пір, хоча минуло стільки часу, я не зрушив цей камінь навіть на половину міліметра. Що я роблю не так? Чому у мене не виходить?
Тоді його Бог відповів з розумінням і співчуттям:
- Мій друже. Коли я просив тебе, щоб ти мені послужив, ти погодився. Я сказав, щоб ти штовхав камінь щосили - і ти це робив. Я ніколи не говорив, що очікую від тебе того, щоб ти зрушив його з місця. А ти зараз приходиш до мене знесиленим, думаючи, що ти підвів мене. Але чи справді це так?
Подивися на себе. Твої плечі стали сильними і натренованими, твій торс і руки стали міцнішими, а твої ноги стали більш витривалими і м'язистими. Завдяки постійним зусиллям ти став сильнішим, і твої можливості сьогодні набагато перевершують ті, які у тебе були до того, як ти почав роботу.
Так, ти дійсно не зрушив цей камінь з місця, але в головному я очікував від тебе смиренності, віри і надії на мене. І ти це робив. І я зараз зрушу цей камінь з місця.
Здається, що все йде не так, просто штовхай!
Коли робота тебе гнітить, просто штовхай!
Коли люди реагують не так, як очікуєш, просто штовхай!
Коли гаманець порожній, а рахунки треба оплачувати, просто штовхай!
Не кажи, що нема порятунку,
Що ти знемігся:
Чим ніч темніша, тим яскравіші зорі,
Чим глибша скорбота, тим ближче Бог...

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Контактна форма

Ім’я

Електронна пошта *

Повідомлення *

СловОпис

Усе - під рукою)

Українська література - в кіно)