І возвеличимо на диво І розум наш, і наш язик... (Т. Шевченко)

23 вер. 2017 р.

Стартував ІХ Всеукраїнський конкурс учнівських творчих робіт "Я - журналіст!".

Фото Віталій Голубєва.Просимо освітян та колег-журналістів про максимальний репост, аби учні з найвіддаленіших куточків України змогли долучитися до конкурсу. Торік учасниками стали 508 учнів із 21 області, третина учасників - школярі Донбасу.
Отже, до участі ми запрошуємо учнів 8-11 класів та учнів і студентів ПТНЗ і ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з усіх областей України. Організатори конкурсу незмінні: ОГОУправління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та National University Ostroh Academy. На фото - нагородження переможців минулорічного конкурсу "Я - журналіст!" у Національна спілка журналістів України (НСЖУ). Нижче публікуємо Положення про конкурс.
Положення
про конкурс
учнівських творчих робіт “Я – журналіст!”

1. Загальні положення
1.1. Метою проведення конкурсу учнівських творчих робіт “Я — журналіст!” (у подальшому — Конкурс) є виявлення та стимулювання творчо обдарованої учнівської молоді, схильної до журналістської діяльності; сприяння її профорієнтації, стимулювання до прояву активної життєвої позиції.
1.2. Організатором Конкурсу є Видавничий дім “ОГО”, співорганізаторами - управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та Національний університет “Острозька академія”.
1.3. Організатори мають право, з метою розширення географії конкурсу, пропонувати долучатись до його проведення в якості співорганізаторів управлінням освіти і науки обласних державних адміністрацій інших областей України; звертатися за підтримкою у проведенні конкурсу до уповноважених центральних органів виконавчої влади у галузі освіти, творчих спілок, профільних асоціацій, інших установ, організацій та приватних осіб у межах чинного законодавства. У випадку отримання такої підтримки організатори залишають за собою право поширювати подальшу інформацію про конкурс із вказанням у матеріалах відповідних співорганізаторів, спонсорів, інформаційних партнерів та статусу Конкурсу (міжобласний, всеукраїнський).
1.4. Конкурс проводиться згідно з Положенням, погодженим співорганізаторами.
2. Учасники Конкурсу
2.1. Учасниками Конкурсу можуть бути учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, а також учні та студенти професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з будь-якого регіону України. У разі наявності учасників конкурсу з інших держав, їхні роботи розглядаються та оцінюються у окремій позаконкурсній номінації.
3. Умови проведення Конкурсу
3.1.Учасники Конкурсу повинні надіслати власну творчу роботу (в одній із номінацій, вказаних у п.3.2, або, за бажанням, у кількох або усіх номінаціях, вказаних у п.3.2), обсягом не більше 2 друкованих сторінок формату А4 (для статті), не більше 10 фотографій (для фотороботи) або тривалістю не більше 5 хвилин (для відеороботи) на одну із трьох тем (на вибір):
 “Цікаве — поряд” (тема передбачає розповідь про певне цікаве місце (місця) або певну цікаву людину (нашого сучасника) у своєму населеному пункті, які учень хотів би показати туристу, котрий приїхав з іншого регіону, або з якою хотів би його познайомити);
 “Моя школа - найкраща” (тема передбачає висвітлення учнем історії та сучасності свого навчального закладу, здобутків його учнівського та/або педагогічного колективу; в тому числі, можливо, через розповідь про конкретних особистостей, які творили або творять минуле або сучасність закладу; твір повинен містити обгрунтування, чому, на думку учня, його навчальний заклад заслуговує на загальне визнання). У випадку, якщо навчальний заклад має іншу назву, ніж «школа», формулювання теми самостійно змінюється учнем відповідно до змісту роботи;
 «Дякую батькам» (тема передбачає розповідь учасника про своїх батьків або інших близьких родичів, старших за учня (дідусів, бабусь тощо); про їхні життєві уроки, досвід, мудрість; про позитивні приклади у житті, за які учень вдячний своїм рідним). У випадку розповіді не про батьків, а про інших старших родичів формулювання теми самостійно змінюється учнем відповідно до змісту роботи.
3.2. Творчі роботи на теми, вказані у п.3.1, приймаються у трьох номінаціях:
- стаття (твір);
- фоторобота (фотографія або серія фотографій);
- відеоробота (відеоролик або фільм).
Усі номінації є рівноправними. Вибір учасником тієї чи іншої номінації не впливає на пріоритетність визначення переможця, оскільки переможці визначатимуться у кожній із номінацій.
3.3. Учасник може надсилати роботи на одну, дві або три конкурсні теми (за бажанням), в одній, двох або трьох номінаціях (за бажанням). Кількість обраних тем та /або номінацій не впливає на визначення переможців конкурсу, але, за інших рівних умов, може слугувати додатковою перевагою для учасника Конкурсу під час оцінювання робіт.
3.4. Організатори Конкурсу не встановлюють обмеження щодо мови конкурсних робіт.
3.5. До творчої роботи (незалежно від номінації) учасник Конкурсу обов'язково додає есе довільної форми обсягом до 1 друкованої сторінки формату А 4 на тему “Чим мене приваблює професія журналіста”.
За бажанням, есе може бути записане учасником у формі відеозвернення тривалістю не більше 5 хвилин і самостійно завантажене ним на відеохостинг YouTube. У такому разі учасник надсилає організаторам посилання на опубліковане відеозвернення, яке повинне бути відкритим для перегляду іншими користувачами. Конкурсна робота без есе до розгляду журі не допускається.
3.6. До есе та творчої роботи учасник Конкурсу додає (в окремому файлі або на окремому аркуші) таку інформацію про себе: прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць та рік народження, назву навчального закладу, клас або курс, домашню адресу, домашній та мобільний телефони (якщо є), посилання на сторінку учасника в одній із соціальних мереж (Facebook або Instagram - на вибір), та фотографію портретного типу (в електронному або друкованому форматі).
3.7. Якщо учасник готував конкурсну роботу разом із вчителем (викладачем, керівником гуртка, науковим керівником тощо), разом із інформацією про учасника має бути подана інформація (в окремому файлі або на окремому аркуші) про керівника роботи (прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць та рік народження, місце роботи, посада, домашня адреса, робочий та мобільний телефони (якщо є), фотографія портретного типу (в електронному або друкованому форматі).
У випадку подання такої інформації обов'язковою є наявність письмової згоди вчителя на це. Дана згода має бути подана або на паперовому носієві, або в електронному форматі у відсканованому або сфотографованому вигляді. Текст згоди повинен мати такий вигляд: “Я (прізвище, ім’я, по батькові) даю згоду на надання інформації про мене організаторам конкурсу учнівських творів “Я – журналіст!” та подальше отримання інформації від них. Число, підпис”.
3.8. Обов’язковим є надання письмової згоди одного з батьків на участь дитини в Конкурсі, використання її фото в ЗМІ та подальше отримання інформації від організаторів конкурсу. Дана згода має бути подана або на паперовому носієві, або в електронному форматі у відсканованому або сфотографованому вигляді. Текст згоди повинен мати такий вигляд: “Я (прізвище, ім’я, по батькові) даю згоду на участь моєї дитини (прізвище, ім’я, по батькові) в конкурсі учнівських творів “Я – журналіст!”, використання її фото та творчої роботи в ЗМІ та подальше отримання інформації від організаторів конкурсу. Число, підпис”.
3.9. У випадку, якщо учасник Конкурсу є учасником гуртків, секцій та інших творчих об'єднань, позашкільних закладів, осередків роботи з учнями та молоддю, інформація про це вказується обов'язково. Форма подання такої інформації — довільна.
3.10. Усі фотографії (як фотоілюстрації до робіт, у випадку їх наявності, так і фото учасників) бажано надавати в електронному вигляді, записані окремими файлами, а не вставленими у текст.
3.11. Конкурсні роботи, які подаються у номінації “Відеороботи”, учасники самостійно розміщують у мережі Інтернет на відеохостингу YouTube і надсилають організаторам посилання на розміщену роботу. Посилання повинне бути відкритим для перегляду іншими користувачами (перед відправленням конкурсної роботи слід перевірити, що інші користувачі мають права перегляду роботи). Дублювати відеороботу, яка вже розміщена на YouTube (за умови, що організаторам надане відкрите для перегляду посилання на неї), на матеріальному носієві інформації (диск, карта флеш-пам'яті) — не обов'язково. Організатори не обмежують учасників Конкурсу у виборі пристрою/пристроїв та/або програми/програм, з допомогою яких він здійснюватиме відеозйомку та/або обробку відео.
3.12. Конкурсні роботи, які подаються у номінації “Фотороботи”, учасники можуть як самостійно розміщувати у мережі Інтернет на доступних їм інтернет-ресурсах, у такому разі лише надсилаючи організаторам посилання на розміщену роботу, так і подавати на матеріальному носієві інформації (фотопапір, диск, карта флеш-пам'яті). Посилання повинне бути відкритим для перегляду іншими користувачами (перед відправленням конкурсної роботи слід перевірити, що інші користувачі мають права перегляду роботи). Дублювати фотороботу, яка вже розміщена на у мережі Інтернет (за умови, що організаторам надане відкрите для перегляду посилання на неї), на матеріальному носієві інформації — не обов'язково. Організатори не обмежують учасників Конкурсу у виборі пристрою/пристроїв та/або програми/програм, з допомогою яких він здійснюватиме фотозйомку та/або обробку фото.
3.13. Не допускаються до участі у Конкурсі роботи (незалежно від номінації), які повністю або частково розміщені на інтернет-ресурсах, на які поширюється дія Указу Президента України №133/2017 від 15 травня 2017 року “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".
3.14. Роботи, що не містять інформації, передбаченої п.3.6 Положення, не розглядаються.
3.15. Роботи (незалежно від номінації) разом із інформацією, передбаченою п.3.3, слід надсилати на e-mail (електронну адресу) vg2001@ukr.net . У темі листа слід обов'язково вказати: “Я — журналіст”. Бажано подавати всі матеріали саме в електронному вигляді.
У випадку надсилання матеріалів поштою, їх слід відправляти на поштову адресу організаторів: Видавничий дім “ОГО”, вул. Шкільна, 2, м.Рівне, 33000. На конверті або пакеті з конкурсною роботою та документацією обов’язково слід робити позначку: “Я - журналіст”.
Контактна особа від організаторів Конкурсу з питань прийому робіт: Голубєв Віталій Юрійович, головний редактор Видавничого дому “ОГО”, тел./факс (0362) 40-06-07 (у робочі дні з 9 до 18 години); моб. тел. (050) 339-39-85, (098) 500-47-60, e-mail: vg2001@ukr.net .
3.16. Роботи, які допущено до Конкурсу, публікуються на Рівненському інформаційному порталі Ogo.ua. Кількість та черговість публікації робіт самостійно визначається організаторами. Там само, в міру надходження та обробки конкурсних робіт, публікується список учасників, чиї роботи допущені до участі в Конкурсі. Така публікація автоматично означає реєстрацію роботи на Конкурсі. Публікуються лише роботи, надіслані в електронному вигляді. Неопублікування роботи не впливає на результат її оцінювання.
3.17. Організатори мають право розміщувати роботи учасників Конкурсу у друкованих та електронних ЗМІ, включати до збірників та поширювати в будь-який інший доступний їм спосіб разом із фотографіями учасників Конкурсу або без них. Реєстрація роботи на Конкурсі, здійснена у спосіб, передбачений п.3.6, автоматично означає згоду учасника на подальше використання робіт організаторами.
3.18. Терміни проведення Конкурсу: початок прийому робіт – 15 вересня 2017 року, закінчення прийому – 15 листопада 2017 року, робота журі — до 15 грудня 2017 року, оголошення та нагородження переможців – до 25 грудня 2017 року.
3.19. Співорганізатори забезпечують поширення інформації про проведення Конкурсу та його умови шляхом:
- розміщення інформації у доступних їм ЗМІ та на інтернет-ресурсах;
- поширення через райміськвідділи освіти, навчальні заклади;
- в інші доступні їм способи.
4. Визначення та відзначення переможців Конкурсу
4.1. Журі, яке формується організаторами за спільною згодою сторін, розглядає подані роботи, і його члени подають пропозиції щодо визначення та відзначення переможців (1, 2 та 3 місця). Переможці визначаються окремо у кожній із трьох номінацій Конкурсу (статті, фотороботи, відеороботи). Журі має право встановлювати додаткові заохочувальні відзнаки або не визначати володарів окремих призових місць. У будь-якому випадку кількість переможців та призерів Конкурсу перевищуватиме одну особу. Верхня межа кількості призерів не встановлюється. Вирішальний голос при визначенні персонального складу володарів призових місць та порядку розподілу місць між ними належить організаторам конкурсу — Видавничому дому “ОГО”.
4.2. Переможці Конкурсу відзначаються дипломами та подарунками. Грошовий еквівалент призів не виплачується.
4.3. Організатори Конкурсу нагороджують відповідними відзнаками (дипломи, подарунки) не лише учнів, а й вчителів (керівників гуртків, секцій, осередків роботи з молоддю тощо), які здійснювали керівництво підготовкою робіт переможців Конкурсу (у випадку, якщо інформація про цих осіб була подана відповідно до вимог п.3.7 даного Положення). Окрім вручення відзнак безпосередньо під час нагородження переможців Конкурсу, організатори відправляють листи-клопотання щодо відзначення таких осіб до органів управління освітою за місцем роботи даних педагогів. Претензії щодо відзначення від вчителів, інформація про яких як про керівників творчих робіт учасників Конкурсу не була подана у встановлені терміни відповідно до вимог п.3.7 даного Положення, не приймаються.
4.4. Організатори мають право залучати спонсорів до відзначення переможців Конкурсу.
4.5. Нагородження переможців відбувається публічно, за участі представників організаторів та співорганізаторів Конкурсу, і висвітлюється у ЗМІ. Переможцям Конкурсу відправляється письмове запрошення на нагородження не пізніше, ніж за тиждень до дня проведення нагородження. Список переможців публікується на Рівненському інформаційному порталі OGO.ua у термін не пізніше трьох днів від дня їх публічного нагородження.
5. Фінансування проведення Конкурсу
5.1. Фінансування проведення Конкурсу здійснюється за рахунок організаторів — Видавничого дому “ОГО”, а також може здійснюватись з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Контактна форма

Ім’я

Електронна пошта *

Повідомлення *

СловОпис

Усе - під рукою)

Українська література - в кіно)