І возвеличимо на диво І розум наш, і наш язик... (Т. Шевченко)

28 лют. 2018 р.

Кохання — основа життя. Це почуття, яке дарує людині віру в себе, надію на щасливе майбутнє, сили для подолання будь-яких перешкод. Саме таким було почуття Остапа та Соломії. Та, як кажуть, хто не кохає, той і горя не знає.

Як написати статтю до Wikipedia: майстер-клас для початківців





Результат пошуку зображень за запитом "вікіпедія"
Фото: mediananny.com









25 лют. 2018 р.

Перемогти себе. Українці, які через трагічні обставини в житті не занепали духом і надихають своїм прикладом.


Сьогодні наша історія про багаторазову чемпіонку Європи зі спортивних танців на візках – Олену Чинку. Майже двадцять років тому вона потрапила під потяг і залишилася без ніг. Утім, опанувала танці на візку. 

21 лют. 2018 р.

НАС ЄДНАЄ МОВА. З ДНЕМ МОВИ)

Результат пошуку зображень за запитом "цікаві факти укр мова"

Як отримати від учнів якісний зворотний зв’язок, щоб дізнатися, що вдається їм добре, а що потребує додаткових пояснень?

 Стандартне опитування не завжди може бути ефективним. Тоді на допомогу прийдуть креативні фідбеки (від англ. feedback — зворотний зв’язок). Вони перетворюють процес оцінювання на частину навчального процесу та втягують школярів у конструктивний діалог.

«Піца»

Для кого? Молодша та середня школа.
Намалюйте на ватмані чи дошці коло. Розділіть його на чотири частини-сектори. Зверху кожного «шматочка» цієї імпровізованої «піци» напишіть твердження: «Мені зрозуміло все, про що говорив учитель», «Мені було цікаво на цьому уроці», «Інформація була новою для мене», «Мені подобається тут і я чекаю наступних уроків/занять».
Тепер запропонуйте кожному учню поставити чотири цятки — біля кожного твердження. Поясніть їм, що чим ближче цятка до середини «піци», тим більше вони згодні з твердженням.
Навіщо?
Такий фідбек займає зовсім небагато часу (2-5 хвилин), проте дасть вам загальний зріз знань і вражень класу. Завдання такого типу не викликають внутрішнього супротиву в дітей. Адже не вимагають ніяких надзусиль: поставити цятку — це нескладно та швидко.

11 лют. 2018 р.

У продовження теми "Діаманта" Перша спроба створити діаманту до роману "Маруся Чурай" Ліни Костенко ( жіночі образи)

Цікава ідея)

Фото Halina Barlyak.
Для роботи з поняттями, протилежними за змістом, використовується прийом складання діаманти. Діаманта – це віршована форма з семи рядків, перший і останній з яких – поняття з протилежним значенням. Написання діаманти дає можливість краще
Зрозуміти суть відмінностей і взаємозв'язок понять, протилежних за значенням. 1 і 7 рядки  – іменники, 2 і 6 рядки – два прикметники, 3 і 5 рядки – три дієслова, 4 рядок - два словосполучення або речення з чотирьох слів.

Конкурс "На хвилі сучасності""

Пов’язане зображення

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *

СловОпис

Усе - під рукою)

Українська література - в кіно)