І возвеличимо на диво І розум наш, і наш язик... (Т. Шевченко)

30 трав. 2016 р.

Література на літо для учнів 6 та 7 класів)


Як прищепити дитині любов до читання


Як прищепити дитині любов до читанняЗміст:

Вік від року до трьох – дивовижний час, коли більшість дітей переходить від перших слів до справжньої розмовної мови. Читання книг відмінно допомагає розширити їх словниковий запас і збагатити мова новими виразами. Що і як читати малюкам від року до трьох років?

Пора вчити читати?

Дитина на другому році життя вміє не тільки вимовляти окремі слова, а й складати з них історії. "Мамо, дай!" І "Няня, бух!" – Це якраз з такої серії.
На третьому році багато дітей вже говорять пропозиціями, із задоволенням слухають казки і запам’ятовують короткі оповідання. Саме тоді починається знаменитий вік чомучок.
Відмінна ідея підтримувати те, що і так само активно розвивається у дитини.
Не варто в цей період перевантажувати нервову систему і психіку навчанням малюка читання. Спочатку розвиток мови: саме це створює міцну базу для формування подальших навичок – не тільки читання, а й листи. Далі читати ТУТ

29 трав. 2016 р.

Презентація до уроку "Прислівник"

«Слово у душі — душа у слові»

26 травня  у м. Вінниці  відбулося нагородження переможців відкритого  регіонального й  творчого  конкурсу учнівської і студентської молоді «Слово у душі — душа у слові», який започаткував Донецький національний університет. Конкурс проводиться для пропаганди українського слова, активізації творчих сил учнівської і студентської молоді, естетичного виховання та духовного розвитку молодого покоління, а також підтримки взаємодії освітніх закладів у загальному полі Подільського краю.У кожній з номінацій — проза, поезія, драматургія — переможці визначаються окремо. Всього учасників конкурсу було 65.  Приємно відзначити, що серед  із переможців є   учні шкіл Гайсинського району. Учениця 10 класу  СЗШ І-ІІІ ст.№4 Чорна Олександра нагороджена Дипломом ІІІ ступеня імені М.Стельмаха в номінації "Проза", а учениця 9 класу Краснопільської СЗШ І-ІІІ ст. Осліковська Тетяна Дипломом ІІІ ст. імені Ольги Виноградової. Щиро вітаю всіх переможців!























14 трав. 2016 р.

Творча група "ІТ-компетентність - складова професійної педагогічної майстерності сучасного вчителя": Сім платформ для створення тестів

Творча група "ІТ-компетентність - складова професійної педагогічної майстерності сучасного вчителя": Сім платформ для створення тестів: Без тестів сьогодні не обходиться жоден викладач, будь то шкільний вчитель чи професор багатотисячного онлайн-курсу. Вибір варіанту з д...

12 мудрих думок авторитетних українців, які по-справжньому надихають


12 мудрих думок авторитетних українців, які по-справжньому надихають 

13 трав. 2016 р.

"Прислівникова мозаїка" Перевірка знань з теми "Прислівник" 7 та 10 клас Заповніть пропуски правильними відповідями

                                                                                                                

                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Розряд за значенням
Запитання, на які відповідають прислівники
Приклади
Прислівники способу дії
images (1).png
Красиво, високо, тихо, так, по-нашому, по-дитячому, спросоння
images (1).png
Скільки? в якій мірі? як багато? наскільки?
надзвичайно швидко, недостатньо активний, дуже високий
Прислівники часу
images (1).png
images (1).png
images (1).png
Де? куди? звідки? в якому напрямку?
Навколо, тут, скрізь, усюди, лісом, праворуч, згори, здалека, униз
images (1).png
Чому? Через що?
images (1).png
Прислівники мети
images (1).png
наперекір, навмисне, назло, нащо.

Творча група "ІТ-компетентність - складова професійної педагогічної майстерності сучасного вчителя": Дайте мені кілька додатків, і я переверну весь кла...

Творча група "ІТ-компетентність - складова професійної педагогічної майстерності сучасного вчителя": Дайте мені кілька додатків, і я переверну весь кла...: Ви знаєте, що таке «перевернутий клас»?  Напевно, це клас, в якому все догори дном. А якщо серйозно, то ми вам зараз пояснимо, що це з...

11 трав. 2016 р.

Фільм "Іван Сила"

                                Фільм "Іван Сила"

Десятикласникам та семикласникам - згадайте, за якої умови дієприкметниковий зворот відокремлюється на письмі комами! Успіхів)

Для учнів 10 класу завдання для самоконтролю з теми:"Дієслово та його форми". Працюйте))

Тестування з теми:"Службові частини мови" 7 клас

10 трав. 2016 р.

Власне закінчення повісті «Сіроманець» Миколи Вінграновського.

  



Пройдуть роки. Життя героїв складеться по-різному.
  Дядько Чепіжний впаде у одну з ям, які викопував для звірів. Він теж буде немічний і , можливо, почне співчувати старому вовкові. Настануть спокійні дні для Сіроманця, він житиме у Сашка. Сусіди, бачачи лагідний характер вовка, перестануть боятися його. Галя стане ветеринаром. Вона залишиться працювати у рідному селі. Лікуватиме хворих тварин.
    Сашко вивчиться на лісника. Здійсниться його мрія. Він зі своїм Сіроманцем стане надійним захисником і охоронцем лісу.

---------------------------------------------------------------------

     Вірність Сіроманця особливо вразила Галю. Адже, дотепер вона, мабуть, мало уваги приділяла братам нашим меншим. Допомагати тваринам, лікувати їх – це стало мрією дівчини. Події з другом схвилювали й Сашка. Оберігати лісових мешканців від дядьків, похожих на Чепіжного, є справою дуже відповідальною і потрібною.
     А Сіроманця батьки Сашка поселили в просторій  буді  біля сараю. Навіть сусід допомагав майструвати житло для вовка. Батьки хлопця звикли до нового мешканця свого двору. Згодом, бачачи лагідний норов вовка, його перестали боятись односельці. 
    Тільки Чепіжний недобре поглядав у сторону Сіроманця. Продовжував ставити підступні пастки на тварин. Але одного дня прийшла тривожна звістка: в лісі дядько впав у одну із своїх ям. Односельці дружно прийшли на допомогу. Усі співчували, проте багато з них бажали, щоб  нещастя стало наукою для дядька Чепіжного. 
    Після закінчення школи пройшло декілька років. Мрії друзів здійснилися. Вони повернулися в рідне село. Галина Михайлівна працює тут ветеринаром. Вона лікує хворих тварин, дає мудрі поради односельцям. Прикра пригода, що трапилася колись, вплинула на дядька Чепіжного. Він перестав полювати на безпорадних лісових мешканців. Олександр Олександрович став лісником. Тепер він часто обходить своє лісове  господарство. А супроводжує його вірний Сіроманець … 
Джерело Допомога учням

Для учнів 6-Б класу) Практична частина з теми: "Займенник"



Завдання 1. Запишіть займенники відповідно до правил правопису.
Де/хто, де/кого, в/де/кого, ні/про/що, скільки/небудь, де/в/кого, аби/хто, будь/що, ні/до/кого, будь/на/кому, будь/з/ким, аби/ким, аби/з/ким, із/хтозна/яким, хтозна/з/яким, хтозна/який, ні/про/що, будь/хто, ні/що, будь/кого, до/будь/кого, будь/до/кого, казна/що, де/що, чий/небудь, хтозна/чий, ні/хто, ні/від/кого, хтозна/в/чиєму, на/ні/що, який/небудь, у/якому/небудь, хто/сь, у/кому/сь.
Завдання 2.Запишіть займенники в три колонки: разом, окремо, через дефіс. Поясніть їхній правопис.
Будь/який, будь/хто, хтозна/який, казна/що, який/небудь, казна/з/ким, будь/на/чому, чий/небудь, ні/що, аби/хто, де/хто, хтозна/хто, хтозна/чий, який/сь, де/який, будь/що, хто/будь, хто/небудь, будь/у/кого, казна/при/кому, будь/котрий, аби/з/ким, де/в/чому, ні/до/чого, ні/при/кому, де/який, казна/чий, що/небудь.

Для шестикласників підготовка до контрольного аудіювання)

                                          Текст для контрольного аудіювання для 6 класу  
                         
                                                    Черевики
Згадують всілякі, здебільшого химерні історії, і все частіше чомусь вертаєшся думкою до отієї землі, до тої річки, понад якою бігав босоніж. Скільки про те босоніжжя понаписувано в книгах. А воно ж ой як недобре бігати без взувачки осінніми стернями. І як гірко мріялося про ту взувачку.
Я й згадав оце через те. Що принесла мені жінка з крамниці черевики, моднющі черевики, і якраз по нозі, а мені подумалося : скільки пар черевиків мені судилося ще зносити? І якби-то можна було вернутися до отих, перших, які запам’яталися на все життя. Мабуть, вони не були першими, перші – в моїй пам’яті.
Було це восени 1943 року. Щойно настало наше звільнення від окупанта, зазнали ми великої радості, але ж і набідувалися вдосталь. Вже земля грудками взялася, зима з-за гори виглядала, мені до першого класу йти, а взувачки – ніякої. Мати напекла ячних пампушок, поклала ті пампушки в плетений  лозовий кошик та й каже :

9 трав. 2016 р.

Для учнів 5 класу. Перегляньте фільм "Сіроманець" за однойменним твором М.Вінграновського.

«СІРОМАНЕЦЬ» ВІНГРАНОВСЬКИЙ «Сіроманець» М. Вінграновський читати Вночі прийшла осінь, і вовк хмукнув на сизий лист ожини, хмукнув і сказав: «Ого-го!» Тоді він підняв лапу і лапою вмився. Промив очі, пострушував з себе листя, послухав свист синиці і знову ліг. — Далеко,— сказав він собі.— А навіщо? Потім вовк заспівав. Він співав тихим старим голосом, і така дорога лежала за ним, що аж за Одесою і за Єгиптеом виднілася кожна бадилина. Вовк лежав між грибами, очима у поле, і над ним по листочку опадав ліс. Звали його Сіроманцем, і він був найстарішим вовком світі. Все своє Сіроманче життя він водив зграю. Молоді во вки з лісів і яруг мріяли пройти у нього бойову вовчу стратегію і тактику. Він снився молодим вовчицям. Не один кінь з передсмертним кривавим хрипом падав на траву чи на сніг од зубів Сіроманця.Джерело: http://dovidka.biz.ua/siromanets-vingranovskiy/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

8 трав. 2016 р.

Як мудро прожити життя


15 порад від Григорія Сковороди                        




Слово "мати", "мамо", "матуся" завжди асоціюється у нас з любов'ю, добротою, ласкою. Мати - найближча людина, яка піклується про нас, незалежно від нашого віку, статусу, сімейного стану, майже єдина людина, яка любить нас безумовною, щирою любов'ю.

Кожної другої неділі травня в Україні відзначається поважне свято - День матері. В 2016 році День матері припадає на 8 травня.День матері - свято любові і поваги, і єдиним справжнім подарунком у цей день є вираз взаємної любові! Любов матері - основа і джерело життя. У цілому світі мірою гідності людини вважається її вдячність матері за життя, за всі її старання, за виховання дітей і за самопожертви.

Цікаве про твір Олександра Гавроша)

  • Олександр Гаврош: Іван Сила мав восьмеро дітей
  • Сила-силенна професійних українських акторів і найсильніших людей світу в одному фільмі, який визвав шквал захоплених відгуків по всій Україні. Дебют Віктора Андрієнка як режисера кінофільму вийшов теплим, українським і авжеж, сильним. Не кожну стрічку так приймає аудиторія і не багато можуть похвалитися словами глядачів: «Ходив на цей фільм двічі». А «Іван Сила» — може.
  • Олександр Гаврош: Іван Сила мав восьмеро дітей
  • Проте спочатку була казка Олександра (або, як він сам себе називає, Сашка) Гавроша, який дістав реальну історію Івана Фірцака на поверхню. І розказав її дітям у книжці «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». Молодіжна інформаційна спільнота «Сіль» поспілкувалася з письменником з Ужгорода про життя Івана, фільм і враження від стрічки та не тільки про це.

До уваги семикласників) Про автора відомого українського фільма "Іван Сила", про сам фільм.



Передмова, яку обов'язково слід прочитати
Маленькі друзі! Я знаю, що ви не любите читати передмови. А дехто з вас взагалі вважає, що книжку слід розпочинати з кінця. Але ця передмова особлива, бо, не прочитавши її, ви не дізнаєтеся ГОЛОВНОГО.
Україна славиться своїми силачами. Але не тільки Василь Вірастюк чи брати Клички належать до найдужчих людей світу. Були в нас такі й раніше. До незаслуже- но забутих належить і знаменитий силач Іван Сила. Саме так називали в народі Івана Фірцака, який понад сто років тому народився на Закарпатті, став чемпіоном Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту, об’їздив півсвіту, здобувши величезну кількість перемог. За свою неймовірну силу його нарекли ім’ям уславленого античного борця Кротона.
Першим розповів про життя українського богатиря Антон Копинець у книжці «Кротон». Він товаришував зі славетним атлетом і особисто від нього записував його історію. Після нього про Івана Силу писали й інші письменники.
І хоча «Неймовірні пригоди Івана Сили» здадуться вам справді неймовірними, основа їхня правдива, адже почерпнута із фактичного матеріалу, записаного Антоном Копинцем. Ясна річ, що ми мусили додати щось від себе, а щось і змінити, інакше вам би було не так цікаво.
А де в цій книжці правда, а де вигадка — спробуйте з’ясувати самі. Читати далі ТУТ


Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *

СловОпис

Усе - під рукою)

Українська література - в кіно)